מטפלים רגשיים


לילך אנג'ל

פסיכותרפיסטית יונגיאנית, מטפלת באמנות (MA) ומדריכה מקצועית

בעלת ותק וניסיון של 14 שנים במסגרות ציבוריות, ביניהן המרכז הפסיכיאטרי לילד ולמתבגר בבי"ח איכילוב;  מחלקה פסיכיאטרית בי"ח שיבא, תל השומר; בית ספר "נטעים" להפרעות התנהגות, לוד; מרכז טיפולי ברווחה של מועצת דרום השרון ותיכונים עירוני ב' ומו"ר במודיעין וברעות.

בקליניקה מטפלת באופן פרטני בבני כל הגילאים ובמצבי חיים שונים תוך שימוש בכלים מגוונים לפי הצורך, כגון: ארגז חול, פענוח חלומות, ציור מנדלות, מדיטציות וכלים מתחום ה-CBT וה-EMDR. מנחה סדנאות לציור מנדלה כתרפיה לילדים ולמבוגרים.

כתבה את הספר "לאבד ולמצוא" וחוקרת את תחום האבדן והשכול, טראומה בעקבות אבדן וצמיחה פוסט טראומטית. בעלת הסכם לקבלת מטופלים של משרד הביטחון.

השכלה והסמכות נוספות:

- תואר ראשון בחינוך (BA), אוניברסיטת בר-אילן.

- תואר שני בטיפול באמצעות אמנויות (MA), אוניברסיטת חיפה.

- לימודי תעודה בטיפול באמנות, מכללת בית-ברל.

- לימודי פסיכותרפיה יונגיאנית, סמינר הקיבוצים.

- לימודי פסיכותרפיה ממוקדת טראומה, נט"ל.

- לימודי הסמכה להדרכה של מטפלים באמצעות אמנויות, אוניברסיטת חיפה.

- בנוסף השתלמויות במגוון תחומים: טיפול קצר מועד; טיפול דיאדי; טיפול בארגז החול; בודהיזם למטפלים, הנחיית קבוצות טיפוליות ועוד...

סדנאות בהנחיית לילך
שרון זק

מטפלת מוסמכת בתנועה (MA) מאוניברסיטת לזליקולג'. עוסקת בקשרים שבין טיפול בתנועה, פסיכואנליזה, מגדר ופמיניזם.בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ומגדר מאוניברסיטת ת"א. חוקרת למטרות דוקטורט את הקשרים בין פסיכואנליזה, מגדר, גוף וטיפול. פיתחה וכתבה תכנית ארצית בתנועה לנערות עבור ארגון "אשלים". עבדה כעשר שנים עם נערות ונערים בפנימיות נוער, עם תכנים הקשורים למיניות, מגדר, דימוי עצמי וגופני. מנחה סדנאות חווייתיות בתרפיה בתנועה במסגרת ארגון "מטאפורה". בשבע השנים האחרונות עובדת במסגרות של בריאות הנפש, והחלה לאחרונה לעבוד בתחנה לבריאות הנפש בקיבוץ גבעת חיים.
עובדת מתוך אמונה והבנה כי הגופניות והיחסים עם הגוף מושפעים עמוקות גם מהתניות חברתיות, תרבותיות ומגדריות.
במרכז מנחה קורסי תנועה מגוונים ומעמיקים לנערות ולנשים ומקבלת מטופלים ומטופלות לטיפולים פרטניים.

קבוצות בהנחיית שרון זק
מיכל לופו

פסיכולוגית קלינית מומחית, מדריכה בפסיכותרפיה ופסיכודיאגנוסטיקה
מטפלת בילדים , מתבגרים ומבוגרים. מטפלת בין היתר בהפרעות חרדה, התנהגות , תסמונת טוראט וקשיים רגשיים.

 
קטיה רובינשטיין MA

למדתי תואר ראשון בפסיכולוגיה וקרימינולוגיה באונ' בר-אילן, לאחר מכן המשכתי לתואר שני בפסיכולוגיה שיקומית באוניברסיטת אריאל. כיום אני מסיימת לימודי דוקטורט במדעי הרפואה באוניברסיטת תל-אביב, עוסקת במחקר קליני ואפידמיולוגי במגוון מצבים נפשיים, לרבות אוטיזם, סכיזופרניה ואובדנות.

התמחיתי בפסיכולוגיה שיקומית במרכז הרפואי ע"ש שיבא, ובמהלך שנות ההתמחות עבדתי עם מגוון רחב של אנשים, מתבגרים ומבוגרים, אשר מצבים רפואיים או נפשיים שיבשו את מהלך חייהם, גרמו למצוקה ולקשיי הסתגלות לדרישות המציאות. בין מטופליי הרבים היו אנשים שהתמודדו עם פגיעות אורתופדיות, נוירולוגיות, נשימתיות, וכן עם מצבים רפואיים כרוניים, כגון אפילפסיה. זאת, כמובן, לצד מגוון מצבים נפשיים מורכבים אשר מלווים את אתגרי החיים השונים. בנוסף, צברתי ניסיון בעבודה עם אנשים בעלי רקע של הפרעות התפתחותיות, בעיקר בתחום הבינאישי-חברתי, המכונה כיום "ספקטרום האוטיזם" – Autism Spectrum Disorders, ובעבר כלל אבחנות כגון אוטיזם, PDD ותסמונת אספרגר.

לאחר סיום ההתמחות, המשכתי את דרכי המקצועית במרכז הרפואי ע"ש שיבא, שם אני משמשת כיום כפסיכולוגית אחראית במרפאת "קשת" לאבחון וטיפול במבוגרים בספקטרום האוטיזם (ASD) ובמרפאת "פוקוס" לאבחון וטיפול במבוגרים עם הפרעת קשב וריכוז. עבודתי כוללת אבחון, טיפול, ייעוץ והדרכת הורים בקרב מבוגרים ומתבגרים עם קשיי תקשורת, קשיי התארגנות, למידה, קשב וריכוז וקשיים רגשיים.

גישתי הטיפולית הינה אינטגרטיבית – אני מאמינה בהתמקצעות רבה ככל הניתן בגישות הטיפוליות הוותיקות, לצד התעדכנות שוטפת בסוגי טיפול חדשניים. אינני מאמינה שקיים "ספר הדרכה" שמתאים לכל אדם שאני פוגשת, ושאיפתי היא לתפור בכל פעם מחדש חליפה המתאימה למידותיו של האדם היושב מולי. המפגש הטיפולי עבורי הוא הזדמנות מרתקת להיכרות ולמידה של אופי, נקודות חוזק וחולשה, כוחות ומנגנוני התמודדות שונים ומגוונים, אשר מספרם הוא כמספר המפגשים בחדר הטיפולים.
סיון ורונסקי

מנחה לבוגרים עם אוטיזם בתפקוד גבוה בתהליכי שינוי ומעבר

בוגרת B.A מהאוניברסיטה הפתוחה במדעי החברה בהדגשת חינוך: ליקויי למידה.
לימודי קורס ייחודי של אלו"ט בשילוב סמינר הקיבוצים להנחייה של בוגרים עם אוטיזם בתפקוד גבוה. 
בנוסף לקורס עקרונות יסוד בהתערבות חינוכית לילדים על הרצף האוטיסטי. 
 
תפקידי כמנחה ללוות את הבוגר ומשפחתו במגוון מעברים ומצבי חיים שונים. אדם עם אוטיזם בתפקוד גבוה (HFASD) בעזרת הנחייה מקצועית יכול להתקדם ולהסתגל למצבים שדורשים בחירות מרובות. 
עבודה על תחומים כמו צבא, שירות לאומי, תעסוקה, דיור, לימודים ומיומנויות חברתיות יכולים לתת לבוגר עם אוטיזם אפשרות להשתלבות בחברה ברמה גבוהה יותר ולמתן את התלות בהורים. לכל בוגר מותאמת תוכנית לפי רצונותיו, חלומותיו ויכולותיו. עידית יוגב אשכנזי

פסיכולוגית (MA בפסיכולוגיה קלינית של המבוגר, אוניברסיטת תל אביב)

בעלת ניסיון רב בטיפול נפשי במבוגרים ובמתבגרים. את ניסיונה רכשה בין השאר בעבודה כפסיכולוגית במרכז ייעוץ לנוער בפ"ת, בתחנה לבריאות הנפש בדרום ירושלים ובמחלקת ילדים ונוער בבית החולים הפסיכיאטרי "איתנים".

מתמחה בטיפול באנשים הסובלים ממצבי דכאון, חרדה, התמודדות עם משברי חיים ועם חוויות טראומטיות, קשיים סביב מציאת זוגיות והימצאות בקשר זוגי, קשיים חברתיים, קשיים סביב דימוי עצמי.

מאמינה בטיפול נגיש ומכבד, בגובה העיניים, ובאיכות המיטיבה והמרפאת של קשר טיפולי המבוסס על הבנה מעמיקה של הצרכים הרגשיים הייחודיים של כל מטופלת ומטופל.
רוני זהבי

מטפלת בתנועה, בוגרת לזלי קולג' (MA בפסיכולוגיה קלינית של המבוגר, אוניברסיטת תל אביב)

אני מטפלת באופן שמשלב שיחות עם תנועה, אומנות, מוסיקה ומשחק, בהתאם לצרכי והעדפות המטופל.

במשך שנות עבודתי טיפלתי במגוון אוכלוסיות וקשיים -

ילדים בגיל הרך במסגרות של גני תקשורת, ילדים הלומדים בכיתות קטנות של לקויי למידה, הפרעות קשב וריכוז, קשיים חברתיים רגשיים ועוד.

בני נוער הסובלים ממחלות נפשיות קשות כגון דכאון, חרדה, אוטיזם, סכיזופרניה, מאניה דיפרסיה, הפרעות אכילה ועוד (במסגרת מחלקה סגורה בבי"ח אברבאנל ובמסגרות פוסט אשפוזיות).

בנוסף עבדתי רבות עם הורים בהדרכות הורים וטיפולים דיאדיים.

כיום אני מטפלת בקליניקה פרטית וכן בבי"ס תיכון פוסט אשפוזי לחינוך מיוחד בו לומדים בבני נוער בעלי הפרעות נפשיות.

בנוסף מדריכה סטודנטים לטיפול בתנועה בסמינר הקיבוצים
מיכל דן גור

מטפלת רגשית באמנויות לילדים, נוער ולנשים בתהליכי פריון, פונדקאות ואימוץ

בוגרת תואר ראשון בחינוך B.E.D. – מכללת "לוינסקי לחינוך", בוגרת תרפיה באמנות ממכללת "סמינר הקיבוצים", בוגרת לימודי "משחק בחול בגישה יונגיאנית" ממכללת "סמינר הקיבוצים" (לקראת הסמכה בינלאומית), לימודי טיפול דיאדי (בשילוב הורה-ילד) דרך משרד החינוך ולימודי הדרכת קבוצות הורים- מכון "אדלר".

בעלת ניסיון עשיר בטיפול בילדים ונוער במגוון רחב של מסגרות ובמערכת החינוך, כולל החינוך המיוחד.

משלבת מגוון רחב של כלי אומנות ויצירה בטיפול: כלי יצירה, תנועה, צילום, בישול, משחק בחול, טיפול C.B.T , מוסיקה, דרמה, דמיון מודרך ועוד.

מתמקדת בטיפול בתחומים הבאים:

  • קשיים רגשיים והתנהגותיים: קשיי הסתגלות ודחייה חברתית, ויסות רגשי וחושי, סף תסכול נמוך, דיכאון, פוביות וחרדות, מחשבות אובדניות, אומנה ואימוץ.
  • משברי חיים: מוות, אובדנות, גירושים, ליווי אחרי אירועים קשים.
  • קשיים אורגניים: קשב וריכוז, ילדים על הספקטרום, עיכוב התפתחותי.
  • פסיכיאטריה: פגועי נפש המשתלבים בקהילה.
  • נשים: בעיות פריון, דיכאון לאחר לידה, תהליכי אימוץ, אומנה ופונדקאות.

 

כמטפלת אני יודעת שבכל ילד ואישה ניתן למצוא חוזקות ותכונות חיוביות – כל אדם יחיד ומיוחד.
ויש בי אופטימיות ואמונה- וכל אחד למעשה, זקוק למישהו שיאמין בו ויחזק אותו.
נטע אביאני

מטפלת פסיכולוגית קלינית מומחית, בוגרת MA באוניברסיטת ת"א

במשך למעלה מעשר שנים אני עובדת במרפאות ציבוריות של בריאות הנפש ובנוסף אני עובדת בקליניקה פרטית בסביון ובקריית אונו. במסגרות אלו אני מטפלת בילדים, מתבגרים, מבוגרים וכן נותנת הדרכות הורים.

לאורך השנים ראיתי שישנם רגעים בחיים שאדם זקוק לעזרה מסוג אחר. עזרה לנפש. שיהיה שם מישהו שיראה אותו, את הכאב שלו, את הפחדים, את הקושי להתמודד, וחשוב לא פחות - את הפוטנציאל שיש בו לריפוי וצמיחה. תקופות כאלו יכולות להיות בילדות, בגיל ההתבגרות או כשאנחנו כבר מבוגרים והחיים מזמנים לנו התמודדויות ומצבים איתם קשה לנו להתמודד לבד.

המפגש הטיפולי מאפשר התבוננות פנימה, יצירת קשר משמעותי ומתוכם נוצרת היכולת לראות כיצד ניתן להחזיר את החיים אל מסלולם בעקבות משבר, לחזק את האמונה של אדם בעצמו, להביא להסתכלות חדשה על העצמי ועל הסובבים אותי ולאפשר התפתחות וגדילה.